Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2008

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΑΠΟΒΟΛΕΣ

Ο διαιτητής Κατσικογιάννης (Ηπείρου) ήταν ο πρωταγωνιστής του αγώνα αποβάλλοντας πέντε ποδοσφαιριστές και κάνοντας πάρα πολλά λάθη. Ο Χρυσάφης νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Οδυσσέα σε πέναλτι που εκτέλεσε στο 18’ και στο 27’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μπάκανος. Δύο λεπτά αργότερα αποβλήθηκαν Χαραλαμπάκης και Μπελεβώνης. Ο Παναιτωλικός παίζοντας με εννέα παίκτες στο υπόλοιπο διάστημα έχασε σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει το γκολ. Στο τελευταίο δεκάλεπτο αποβλήθηκαν με 2η κίτρινη ο Παυλίδης και ο Σιδηρόπουλος του Οδυσσέα.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Μπαμπανιώτης, Κομεσίδης, Γκόλιας, Θεοδοσιάδης, Χαραλαμπάκης, Δέντσας, Μουμίν (78’ Ζουρούδης), Μπελεβώνης, Ντελγκάδο, Χρυσάφης (62’ Παπαποστόλου), Μανίκας (70’ Πάβελα).
ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΝΗΣΗΣ: Σαμουηλίδης Χ., Μπάκανος, Καρυπίδης, Λεωνίδας, Λαμπερνάκης, Παναγιωτίδης (56’ Σιδηρόπουλος), Σαββίδης (88’ Γκοτοβός), Σαμουηλίδης Ν., Τριανταφυλλάκος (38’ Αμαραντίδης), Μπαργκάν, Παυλίδης.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 4ης Αγωνιστικής: Θερμαϊκός - Αναγ. Γιαννιτσών 1-1, Λαμία - Εθνικός Κατ. 3-0, Δόξα Δρ. - ΠΑΣ Πρέβεζα 0-0, Νίκη Β. – Φωκικός 1-0, Ζάκυνθος - Εθνικός Φιλ. 1-0, Παναιτωλικός - Οδυσσέας Αναγ. 0-0, ΠΑΟΝΕ - Ένωση Αλεξ. 0-1, Πυρσός Γρ. – Αναγ. Άρτας 0-0, Εορδαϊκός – Μακεδονικός 0-0
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: Αναγ. Γιαννιτσών - Εθνικός Κατ., ΠΑΣ Πρέβεζα – Θερμαϊκός, Φωκικός – Λαμία, Εθνικός Φιλ. - Δόξα Δρ., Οδυσσέας Αναγ. - Νίκη Β., Ένωση Αλεξ. – Ζάκυνθος, Αναγ. Άρτας – Παναιτωλικός, Μακεδονικός – ΠΑΟΝΕ, Εορδαϊκός - Πυρσός Γρ.